Hizmetlerimiz

Özel Yazılım Geliştirme

Her şirketin yönetim anlayışı, organizasyon yapısı, bilgi düzeyi ve tecrübesi bir birinden farklıdır. Bu sebeple; bir çok durumda hazır paket programlar yetersiz kalır.
Sizin istekleriniz, çalışma şekliniz ve teknik donanımınıza göre özel olarak tasarlanıp geliştirilen yazılımlar gerçek gücünüzü açığa çıkartırlar. Size özel hazırlanan yazılımların bir diğer avantajı da geliştirilebilir ve değiştirilebilir olmalarıdır. Gelecekte iş akışınız değişebilir, teknik ekipmanınız değişebilir veya yeni özellikler eklemek isteyebilirsiniz.

Bu kapsamda Venera Bilişim sizlere bir çok platform için özel yazılım geliştirme hizmetleri sunmaktadır.
Windows tabalı bilgisayar sistemleri için C#, C++, VB, Delphi, Java ve diğer bir çok yazılım dilinde özel masa üstü yazılımlar geliştiriyoruz.
Masaüstü Bilgisayar Yazılımı Geliştirme

Masa üstü bilgisayar yazılımları, çalıştıkları bilgisayarın işletim sistemine göre yazıldıklarından dolayı, bilgisayarın tüm grafik, işlemci ve diğer ara birimlerini tam performansta kullanma özelliğine sahiptirler.

Windows tabalı bilgisayar sistemleri için C#, C++, VB, Delphi, Java ve diğer bir çok yazılım dilinde geliştirdiğimiz masa üstü yazılımlar ile bilişim altyapınızın sınırlarını zorluyoruz.

Donanım kontrol yazılımları, CRM, ERP, raporlama, veritabanı uygulamaları Venera Bilişin portföyündeki çalışmalardan bazıları.

İster otomasyon sistemlerinin kontrolü, ister özel donanım kontrolü, ister bir sunucu-istemci uygulaması olsun, masaüstü yazılım ile çözüm Venera Bilişim'de.

Android, IPhone, Windows Mobile, Windows Universal platformları için mobil uygulama (Mobil Aplikasyon) geliştiriyoruz
Mobil Uygulama / Mobil Yazılım Geliştirme (Mobil Aplikasyon)

Mobil cihazlar için geliştirilen yazılımlar, çalıştıkları platforma özel tasarlandıkları için mobil cihazın tüm yeteneklerini kullanmayı mümkün kılıyor. Bu kapsamda Android, IPhone, Windows Mobile, Windows Universal platformları için size özel uygulamalar geliştiriyoruz.

Windows Mobile, eski bir mobil platform olmasına rağmen, halen bir çok barkod ve karekod okuyucu cihaz bu altyapıyı kullanmaya devam ediyor.
Özellikle stok yönetiminde çok yoğun kullanılan mobil barkod cihazlarınız için özel yazılım ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz.

PHP, .NET ve diğer platformlar için web tabanlı yazılım ve web sitesi hizmetleri veriyoruz.
Web Tabanlı Yazılım Geliştirme

Web tarayısı altında çalışan sunucu tabanlı yazılımlara genel olarak web tabanlı yazılımlar denir. Kurulum gerektirmemeleri, herhangi bir internet tarayıcı üzerinden açılıp kullanılabilmeleri en başta gelen avantajlarıdır.
Bir çok farklı teknolojinin beraber kullanılmasını gerektirdiklerinden geniş bir bilgi birikimi ve hakimiyet gerektirirler.

Venera Bilişim, PHP ve .NET başta olmak üzere, bir çok web tabanlı platform için yazılım geliştirmekte. Bu kapsamda Angular JS, Knockout JS, SQL, NOSQL, JavaScript, CSS, HTML gibi sayısız teknolojileri hizmetinize sunuyoruz.

Web Sitesi Tasarım ve Uygulama

Web siteleri web tabanlı programlamanın bir alt dalı olarak düşünülebilir. Aynı prensip ve teknolojilerin kullandığı web sitesi ihtiyaçlarınız için buradayız.

Sunucu / Ağ Kurulum ve Yönetimi

Günümüzde, en ufak ofiste dahi, birbirine bir şekilde bağlı en az iki bilgisayar mevcuttur. İşletmenizde bilgisayar sayısı arttıkça bu bağlantı (bilgisayar ağı) daha komplike hale gelir. Doğru bir şekilde tasarlanmayan bilgisayar ağı sorunlara ve performans bozukluğuna sebebiyet verir.

Venera Bilişim olarak mevcut ağınızı düzenleme veya sıfırdan yeni ağ altyapısı kurulumu konularında sizlere danışmanlık ve kurulum hizmeti sunuyoruz.
Bu kapsamda sunucu ve yazılım temini, planlama, danışmanlık ve kurulum gibi tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.
Venera Bilişim sizlere Windows tabanlı sunucularda Domain ve Active Directory kurulumu, DNS, DHCP, Load Balancing, Exchange Server kurulumu, sanallaştırma çözümleri gibi bir çok konuda danışmanlık ve uygulama hizmeti sunmaktadır.
Sunucu / Ağ Kurulum

Ağ kablolama altyapınızı planlayıp gerekli donanımları temin ederek bilgisayar ağınızı kurmak aslında buzdağının sadece görünen kısmıdır.

Ağ sisteminizin temelini oluşturacak, ihtiyaçlarınıza karşılık verecek kapasitede sunucular uzun vadede verimliğinizi artıracaktır. Sunucu donanımında gösterilmesi gereken titizlik sunucu yazılımları için de geçerli olmalıdır.

Venera Bilişim sizlere Windows tabanlı sunucularda Domain ve Active Directory kurulumu, DNS, DHCP, Load Balancing, Exchange Server kurulumu, sanallaştırma çözümleri gibi bir çok konuda danışmanlık ve uygulama hizmeti sunmaktadır.

Vener Bilişim bilgisayar bakım anlaşması ile tüm bilgisayar ağınızın yerinde periyodik kontrol ve uzaktan yönetim ile sürekli takip eder.
Sistem Bakım Anlaşması

Günümüzde birçok küçük orta boylu işletmenin kendi bünyesinde bilişim personeli veya departmanı bulunmamaktadır. Arıza çıktığı zaman müdahale etme prensibi üzerine sürdürülen bilişim alt yapısı verimsizlik ve zaman kaybı ile sonuçlanacaktır.

Venera Bilişim'in bakım anlaşması ile, müşterilerimiz hem kendi bünyelerinde ek personel barındırma külfetinden kurtulur hem de azami verimde çalışan bir bilgisayar alt yapısına kavuşurlar.
Bakım anlaşmamızın temel prensibi arıza oluşmadan önce müdahale ederek kayıp zamanı en aza indirmektir.

Bu prensipte, periyodik yerinde denetimler ve uzaktan kontrol ile, bilgisayar alt yapınız sürekli kontrol altında tutulur. Olası problemler önceden tespit edilir ve arıza çıkmadan müdahale edilir.

Venera Bilişim sizlere veri güvenliği, yedekleme stratejileri, virüs korunma stratejileri, internet güvenlik duvarı (firewall) ve daha bir çok güvenlik içerikli konuda destek veriyor
Veri Güvenliği, Felaket Kurtarma Startejileri Uygulama ve Danışmanlık

En kaliteli donanıma ve bilgisayar ağına da sahip olsanız başınızı ağrıtacak sayısız sorun çıkması muhtemel bir risktir.
Bu sorunların en başında şirkket içi veri güvenliği, hacker saldırıları ve virüs saldırıları gelmektedir.

Bir felaket anında (doğal afet, donanım arızası vb.) değerli verilerinizi güvence altına alacak güvenilir ve verimli bir yedekleme stratejinizin olması çok önemlidir.

Değerli ve gizli bilgilerinizin bir hacker saldırısı veya şirket içi casusluk sonucu üçüncü şahısların eline geçmemesi için gerekli önlemlerin alınmaması size pahalıya mal olabilir.

Venera Bilişim sizlere veri güvenliği, yedekleme stratejileri, virüs korunma stratejileri, internet güvenlik duvarı (firewall) ve daha bir çok güvenlik içerikli konuda destek veriyor.

Donanım / Sunucu / Yedek Parça Satışı

Venera Bilişim sunucu ve sunucu kabinleri, OEM parça ve çevre birimleri ve diğer donanım ihtiyaçlarınıza çözümler sunuyor.

  • Kurumsal ağ ürünleri
  • Veri Yedekleme ve Depolama Üniteleri
  • Thin Client ve İş İstasyonları
  • Sunucu Kabinleri
  • Sunucular ve Sunucu Aksesuarları
  • Sunucu Yazılım Lisansları
  • Masaüstü ve Taşınabilir (Laptop) Bilgisayarlar
  • OEM ve Çevre Birimleri
portföyümüzde bulunan ürünlerden bazıları.

Venera Bilişim donanım ihtiyaçlarınız için de sizleri çözümsüz bırakmıyor.